IT Новини

На служителите трябва да се плаща колкото се може повече, казва шефът на Nvidia

Главният изпълнителен директор на Nvidia Дженсън Хуанг обсъди с журналисти по време на изложението Computex 2026, което в момента се провежда в Тайпе въпроса за възнагражденията на служителите на фона на неотдавнашните спорове в Samsung и опроверга тезата, че изкуственият интелект в крайна сметка може да ги замести, пише Bloomberg. Хуанг подчерта, че приходите от бума на изкуствения интелект трябва да се разпределят справедливо и да отчитат участието на обикновените работници. „Смятам, че на хората трябва да се плаща колкото се може повече. Плащам на моите хора толкова, колкото мога. Това не означава, че само този подход е правилен.“ заяви Хуанг в отговор на споменаването на неотдавнашното споразумение на Samsung, което предвижда бонуси до 400 000 долара за персонала, занимаващ се с производството на чипове От Южна Корея до Тайван компаниите, които печелят най-много от глобалното внедряване на изкуствен интелект се сблъскват с все по-голям натиск за по-справедливо разпределение на печалбите между работниците. В Samsung споразумението с профсъюза помогна да се избегне мащабна стачка, докато в момента TSMC, друг партньор на Nvidia се сблъсква с подобни опасения. Миналата седмица главният изпълнителен директор на компанията С.С Уей проведе среща със служителите си и ги увери, че програмата за материални стимули ще...

Прочети оригиналната статия →


Източник: www.kaldata.com
💬
Информационен асистент ?