Ако забележите малка хоризонтална линия директно под индикатора на батерията при заключения екран на вашия iPhone, не се паникьосвайте – това не е грешка или системен проблем. Този интерфейсен елемент е въведен в iOS като визуален знак за бърз достъп до панела за управление, пише SlashGear. Линията показва, че можете да плъзнете надолу от заключения екран, за да отворите Центъра за управление (Control Center). Там ще намерите бързи превключватели за Wi-Fi, Bluetooth, самолетен режим, регулиране на яркостта, фенерче и други функции. По същество това е просто напомняне на потребителя за наличния жест. Apple го добави, така че дори на заключения екран да става ясно, че може да се „издърпа надолу“, за да се получи достъп до бързите настройки. Как да премахнете от екрана центъра за управление? Ако линията под иконата на батерията е визуално грозна, можете да я премахнете, макар че това ще изисква деактивиране на достъпа до Центъра за управление на заключеното ви устройство. За да направите това, отидете в настройките на вашия iPhone, отворете „Face ID и парола“ и превъртете надолу до секцията „Достъп при заключване“. След това изключете превключвателя „Център за управление“ (Control Center). Недостатъкът е, че не можете да скриете линията напълно: тя изчезва само докато...
Прочети оригиналната статия →
Източник: www.kaldata.com