IT Новини

Телефоните със сателитна връзка навлизат, но по-бавно от очакваното

(графика: TechNews.bg) Броят на активните потребители на телефони със сателитни комуникации ще достигне над 130 милиона месечно до 2031 г., но потреблението ще бъде по-ниско от очакваното, според прогнози на пазарните анализатори. Новите мобилни оператори (MNO), които стартират услуги, както и новите сателитни оператори, ще постигнат значителен ръст в сферата на директните сателитни връзки към клетъчните телефони (D2C), но въпреки силното увеличение, потреблението все пак ще остане под първоначалните очаквания, според проучване на Juniper Research. Анализаторската фирма прогнозира, че общият брой месечни потребители на D2C, чиито стандартни немодифицирани смартфони ще могат да се свързват директно със сателити, ще нарасне от 17,4 милиона през 2026 г. до 133 милиона през 2031 г. Пазарът е изправен пред структурни предизвикателства по отношение на потребителското търсене, според анализа. По-конкретно става дума за загубите в покритието, които често са причинени от гъстата градска среда и физически бариери като дебели стени – проблеми, с които D2C услугите не могат да се справят. „Потребителското търсене на D2C в момента е концентрирано в няколко области като специфични пътувания, например до национални паркове и природни резервати; те не се употребяват като част от ежедневното използване на мобилни услуги“, каза авторът на изследването Алекс Уеб. Въпреки това ограничение, според Juniper,...

Прочети оригиналната статия →


Източник: technews.bg
💬
Информационен асистент ?