IT Новини

SpaceX иска задължително отключване на смартфоните след 180 дни

Потребителите на мобилни комуникации в САЩ може да получат повече свобода при смяна на операторите (графика: TechNews.bg) Космическата компания SpaceX поде инициатива за задължително отключване на мобилните устройства в САЩ след 180 дни от активирането им. Предложението идва само седмици след като трима републикански сенатори също направиха подобно изявление. Зад идеята стоят още Асоциацията за безжични връзки в селските райони, NTCA (Национална технологична асоциация за широколентов интернет в селските райони) и ACA Connects, които се обърнаха с призив към Федералната комисия по комуникациите (FCC). „Автоматичното отключване на мобилни устройства е необходимо, за да се защити изборът на потребителите, да се насърчи конкуренцията и да се намалят разходите на пазара на мобилни устройства”, се казва в тристраничния документ. В писмото си SpaceX заявява: „Осигуряването на „период на блокиране” от 180 дни дава на операторите достатъчно време да се защитят от сериозните проблеми с измамите, установени от FCC, и да гарантират, че мобилните устройства не се използват за извършване на престъпна дейност”. „Настоятелно призоваваме Федералната комисия по комуникациите (FCC) да даде приоритет на нуждите на потребителите и техните семейства пред способността на големите корпорации да възпрепятстват конкуренцията”, допълват от компанията на Илон Мъск. Операторите (AT&T, Verizon, T-Mobile и други) често блокират телефоните...

Прочети оригиналната статия →


Източник: technews.bg
💬
Информационен асистент ?